FAQ - Często Zadawane Pytania

POSYPKI

Czy posypki zaiwerają orzechy, gltuen, soję lub jaja?


Pełen wykaz składników oraz alergenów znajdziesz na etykietach, a także na stronie produktu każdej posypki.
Jaki jest termin przydatności posypek?


Okres trwałości posypek to 12-24 miesiące od daty produkcji. Z racji tego, że do mixów używamy wielu różnych składników od różnych produentów, czasami poszczególne składowe mają różne teminy przydatności do spożycia, a data na butelce określa okres przydatności składnika dla którego w danej mieszance kończy się on najszybciej. Datę przydatności znajdziesz na każdej butelce. Jest to data minimalnej trwałości co oznacza, że po wyznaczonej dacie niektóre za składowych naszych mieszanek mogą nieznacznie zmieniać kolor, smak czy zapach, ale nie ulegają zepsuciu.
Jak przechowywać posypki?


Najbardziej komfortowe warunki to chłodne i ciemne otoczenie o niskiej wilgotności powietrza. Promienie słoneczne i wysoka temperatura mogą wpłynąć na barwę posypek.
Do czego używać mixów Słodki Bufet?


Do dekoracji tortów, babeczek, bezików, cake popsów, ciasteczek, lodów i co tylko przyjdzie Ci do głowy. Pamiętaj jednak, że nasze posypki składają się głównie z cukru, co oznacza, że klasyczny krem na bazie śmietany może doprowadzić do ich rozpuszczenia. Aby znaleźć sprawdzone przepisy i inspiracje, odwiedź naszego bloga.
Dlaczego niektóre elementy posypek są twarde?


Pomimo tego, że wszystkie składowe naszych posypek są w 100% jadalne, niektóre z nich są rzeczywiście dość twarde i należy uważać przy ich spożywaniu. Wynika to z ich składu i sposobu produkcji. Do najtwardszych elementów należą pałeczki (makaroniki) oraz duże perły. Cały czas szukamy na rynku nowych produktów, które najlepiej sprawdzą się w naszych posypkach, ale niestety na europejskim rynku cięzko znależć posypki które byłyby jednocześnie jadalne, miękkie, miały piękne kolory i nie rozpuszczały się przy jakimkolwiek kontakcie z innymi mokrymi składnikami Twoich słodkości.
Czy wasze posypki są jadalne?


Tak, jest to podstawowy wymóg którym kierujemy się przy tworzeniu naszych mieszanek. W odróżnieniu od wielu posypek sprzedawanych przez producentów pochodzących z Kanady, USA, Australli czy z różnych państw Azji, wszystkie składowe naszych mieszanek są w 100% jadalne, więc mogą spokojnie wylądować na Twoich słodkościach.
Czy pałeczki znajdujące się w waszych posypkach mają w środku makaron?


Tak. Przyznajemy, że sami byliśmy tym nieco zaskoczeni kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się z tego rodzaju posypką, ale tak właśnie produkowane są makaroniki i stąd tez pochodzi ich nazwa. Jest to rozwiązanie stosowane na całym świecie i nie ma obecnie w pełni cukrowej alternatywy dla pałeczek, których używamy.

ZAMÓWIENIA

Czy wysyłacie posypki także za granicę?


Obecnie nasz sklep nie umozliwia złożenia zamówienia z poza granic Polski, ale jeżeli mieszkasz w innym kraju i koniecznie chcesz kupić nasze produkty, napisz do nas a postaramy sie wypracować dla Ciebie jakieś rozwiązanie.
Czy mogę odebrać moje zamówienie osobiście?


Niestety, obecnie nie ma takiej możliwości.
Czy mogę zwrócić moje zamówienie?


Jak najbardziej przysługuje Ci prawo do zwrotu towaru zakupionego w naszym sklepie internetowym. Masz na to 14 dni od daty otrzymania towaru. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest nienaruszony stan opakowania posypek. Zarówno zakrętka jak i plomba na butelce muszą być w takim samym stanie w jakim zostały do Ciebie wysłane.
Jak długo będę czekał na moje zamówienie?


Staramy się wysyłać paczki tak szybko jak to możliwe. Zazwyczaj paczka powinna być u Ciebie dwa dni po złożeniu zamówienia, ale jest duża szansa, ze dostaniesz swoje posypki już na nastepny dzień od zakupu.
Dlaczego nadal nie otrzymałem posypek skoro złożyłem zamówienie już kilka dni temu?


Jeżeli czekasz na swoje zamówienie więcej niz 2-3 dni, powodem może być błędnie złożone zamówienie np. przez pomyłkę wybrałeś przesyłkę z przedpłatą, a chciałeś aby posypki były wysłane za pobraniem. W takim przypadku możesz do nas napisać z prośbą o anulowanie zamówienia, i złożyć je na nowo. Jeżeli w otrzymanym zamówieniu mamy informację o przedpłacie, paczka wyruszy w drogę dopiero wtedy kiedy na nasze konto wpłynie za nią zapłata.

PŁATNOŚĆ

Jak mogę zapłacić za moje zamówienie?


Możesz dokonać płatności na kilka sposobów: -płatność kartą kredytową lub debetową za pośrednictwem PayU; -płatność internetowa poprzez PayPal; -płatność przelewem; -płatność za pobraniem.
Czy mogę zmienić wybrany sposób zapłaty juz po złożeniu zamówienia?


Jeżeli masz jakiś problem ze złożonym zamówieniem, możesz zawsze do nas napisać, a postaramy się zaproponować Ci jakieś rozwiązanie.